[O2] Dłuższy piąty bieg - jak to wygląda ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Kris_hawk
    Ambiente
    • 2019
    • 188
    • Octavia II (1Z3)
    • BSE 1.6 MPI 102 KM

    Maly745, tu masz za 270 PLN ;-) kupowałem u tego samego gościa ;-)

    https://www.olx.pl/oferta/skrzynia-b...tml#02785fd159

    user135, ten gość ma też zębatki te o których piszesz, ale one wyglądają zupełnie jak nie na tą skrzynie...

    https://www.olx.pl/oferta/skrzynia-b...tml#02785fd159

    Na ile śrub masz mocowany dekielek? Bo ja na 5..
    więc mnie by interesowała ta aukcja:


    750zł.... i to już jest 6 bieg
    Ostatnio edytowany przez Kris_hawk; 48218.

    Komentarz

    • user135
      Classic
      • 2020
      • 10

      Kris_hawk te zębatki 36-51 co wkleiłeś, to nie są niestety te o których mówiłem. Owszem, zastanawiałem się nad nimi, ale najprawdopodobniej nie będą pasowały na zasadzie plug and play. Jeśli będą pasować, to może nie obyć się bez modyfikacji. Te o których ja mówiłem, to owszem, też 36-51, ale 5-ty bieg od Passata B6, 1.6 i są ze skrzyni GPM i JJU i one pasują na pewno. Te co pokazałeś bym wziął, ale nie mogę sobie pozwolić na takie eksperymenty bez pewności, że wejdą bez problemów i modyfikacji.

      Komentarz

      • tom_cio88
        Classic
        • 2020
        • 9

        Panowie a znajdę jakiś manual z takiej przeróbki, skrzynie lnr już mam w garażu

        Komentarz

        • jerzoll
          Classic
          • 2019
          • 18

          Witam sznowne grono, dawno mnie tu nie było . Jestem aktualnie po przeszczepie 6 skrzyni, niestety moja skrzynia z 5 wydłuzoną podała się (łożyska) . Jeśli ktoś chciał by kupić długa piatkę 0,67 zapraszam jest na sprzedaż .

          Pewno padną pytania jak się jeździ na 6 skrzyni , moim zdanie dużo lepiej jak na długiej 5 a koszt w podobny co do wydłużenia 5 biegu.

          Jeśli któryś z was chciałby 6 skrzynie zapraszam koszt nie przekroczy 1000 zł !!

          6 BIEG.jpg

          Komentarz

          • user135
            Classic
            • 2020
            • 10

            Czyli, że co, te tryby 0,67 uwaliły łożyska?

            Komentarz

            • jerzoll
              Classic
              • 2019
              • 18

              Zamieszczone przez user135 Zobacz wpis
              Czyli, że co, te tryby 0,67 uwaliły łożyska?
              Nie , przebieg zrobił swoje

              Komentarz

              • 91Tomaszek
                Classic
                • 2021
                • 6

                Jeśli masz je nadal na sprzedaż to proszę o odpowiedź

                Komentarz

                • user135
                  Classic
                  • 2020
                  • 10

                  Zamontowałem 0,74 używki oryginalne 270zł razem z wysyłką, montaż 80zł. Jestem zadowolony jak na ten moment, nie ma dziury między 4-tym a 5-tym biegiem i przy licznikowych 140km/h mam lekko poniżej 4 tys. obrotów. Wcześniej było 4.400, także myślę, że zysk jest spory. Można się na tej piątce też toczyć przy 1.600 obrotów i daje radę, co też jest fajne na miasto, bo przy 0.67 to nie byłoby możliwe. Polowałem na 0.71, niestety nie znalazłem używanych, a nowe za ponad kafla to dla mnie za drogo.

                  Komentarz

                  • 91Tomaszek
                    Classic
                    • 2021
                    • 6

                    U kogo zakupiłeś. Szukam i szukam i słabo z tymi częściami

                    Komentarz

                    • user135
                      Classic
                      • 2020
                      • 10

                      Heh, no to nie wiem gdzie szukasz, te tryby akurat są bardzo popularne, wsadzane były w polówki, seaty, fabie itp. Ja kupowałem tutaj, ktoś na forum chyba też od niego kupował:

                      OLX.pl to darmowe ogłoszenia lokalne w kategoriach: Praca, Dom i Ogród, Elektronika, Moda, Rolnictwo, Zwierzęta. Dla Dzieci, Sport i Hobby, Muzyka i Edukacja, Usługi i Firmy. Szybko znajdziesz tu ciekawe ogłoszenia i łatwo skontaktujesz się z ogłoszeniodawcą. Na OLX.pl czeka na Ciebie m.in. praca biurowa, mieszkania, pokoje, samochody. Jeśli chcesz coś sprzedać - w prosty sposób dodasz ogłoszenia. Chcesz coś kupić - tutaj znajdziesz ciekawe okazje, taniej niż w sklepie. A wszystkie te ogłoszenia bez konieczności zakładania konta. Sprzedawaj po sąsiedzku na OLX.pl


                      Komentarz

                      • 91Tomaszek
                        Classic
                        • 2021
                        • 6

                        Dzwoniłem do dwa tygodnie temu nie ma obecnie na stanie. Są inne aukcje na OLX ale cena od 400zl

                        Komentarz

                        • user135
                          Classic
                          • 2020
                          • 10

                          Możesz tego przecież poszukać też na szrotach. Z uszkodzonej skrzyni można wyjąć, ten koleś z OLX też to pewnie wyciąga z takich.

                          Komentarz

                          • rafalwroclaw
                            Classic
                            • 2021
                            • 2

                            Witam.
                            Znalazłem ten temat o zmianie koła zębatego 5 biegu. Wprawdzie ja mam inny model auta ze skrzynią DEA (później do silnika AHF montowali o oznaczeniu EBF/ EBJ). Nigdzie nie mogę znaleźć podobnego tematu dlatego postanowiłem napisać tutaj.

                            Posiadam skrzynię DEA i myślałem na modyfikacją 5 biegu aby obniżyć prędkość obrotową. Mój samochód jest wykorzystywany tylko na długie trasy. Z jakiejś strony odczytałem, że ostatni bieg ma przełożenie 0,769 (30:39). Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć z jakiej skrzyni szukać 5 biegu, który podpasowal by do tej mojej skrzyni biegów?

                            Komentarz

                            • 91Tomaszek
                              Classic
                              • 2021
                              • 6

                              Panowie ma ktoś na sprzedaż sprawny zestaw 0.64
                              5 biegu do mpi?
                              Ewentualnie proszę o odpowiedź w jakich skrzyniach występowały te zębatki?
                              Po nr części dostęp jest jedynie w ASO?
                              Przeczytałem cały temat i mam nr części, ale szukam również informacji gdzie znajdę te koła w używanym aucie.

                              Komentarz

                              • pejo
                                Rider
                                • 2010
                                • 286
                                • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                Jak masz numer części to uruchomi ETKA i poszukaj w jakich skrzyniach występują. Można tam szukać po różnych samochodach. Więc będziesz miał dokładną informację w jakich samochodach jakie skrzyni miały takie zębatki.

                                Komentarz

                                • 91Tomaszek
                                  Classic
                                  • 2021
                                  • 6

                                  Mam i ja 0.67 koła od Rapida, auto w trasie rewelacja płynie sobie gorzej jest na krótkich dystansach, ale miałem to w głowie planując zmiany.
                                  dziękuję za pomoc.

                                  Komentarz

                                  • pejo
                                    Rider
                                    • 2010
                                    • 286
                                    • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                    Zamieszczone przez 91Tomaszek Zobacz wpis
                                    Mam i ja 0.67 koła od Rapida
                                    Napisz dla następnych skąd wziąłeś koła. Czy ogłoszenie prywatne, czy jest może firma które ma w cenie lepszej niż ASO?
                                    Powodzenia w jeździe. Też mam 0.67 i trasa jest spoko. A w mieście lub poza miastem to się przyzwyczaisz i będziesz wiedział kiedy wrzucać 5 bieg.

                                    Komentarz

                                    • 91Tomaszek
                                      Classic
                                      • 2021
                                      • 6

                                      https://www.olx.pl/oferta/skrzynia-b...5-IDBX6Od.html
                                      od tego Pana kupiłem, polowałem zrezygnowany na koła 37/50, a okazało się że w okazyjnej cenie były 32/52 ​​​​chwila namysłu i jestem bardzo zadowolony. Przy160km/h na kołach zimowych przyjemnie podróżuje się w trasie (4000obr./min)
                                      ​​​​

                                      Komentarz

                                      • Esu
                                        Classic
                                        • 2021
                                        • 1

                                        Siemka, mam pewien problem. Założyłem zebatki 0.74, przelozylem tylko koła i lozysko, a synchronizator został z mojej skrzyni. Gdy jade te 80 i puszczę gaz to słychac chrobotanie jakies swisty. Gdy nacisne pedal sprzegła to on znika. I teraz pytanie czemu tak moze byc. Trzeba zalozyc synchronizator z tamtej skrzyni czy wina lezy gdzies indziej. Np kolo odwrotnie zalozone ( kolo 37 ) olej oczywiście nowy.

                                        Komentarz

                                        • Kris_hawk
                                          Ambiente
                                          • 2019
                                          • 188
                                          • Octavia II (1Z3)
                                          • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                          Jeżeli chrobotanie znika po naciśnięciu pedału sprzęgła to masz uwalone podwójne łożysko. A nie masz tego efektu po odpaleniu auta? Przysłuchaj się na biegu jałowym wciśnij i odpuść sprzęgło.. Ja tak miałem, po wymianie łożysk wszystko ucichło ;-)

                                          Komentarz

                                          • michumal
                                            Ambiente
                                            • 2017
                                            • 142
                                            • Octavia II (1Z3)
                                            • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                            Kris_hawk mam Toura 1,6BSE + LPG z ze skrzynią LVN z 2012 roku, czy ten zestaw będzie do mojej skrzyni pasował?
                                            OLX.pl to darmowe ogłoszenia lokalne w kategoriach: Praca, Dom i Ogród, Elektronika, Moda, Rolnictwo, Zwierzęta. Dla Dzieci, Sport i Hobby, Muzyka i Edukacja, Usługi i Firmy. Szybko znajdziesz tu ciekawe ogłoszenia i łatwo skontaktujesz się z ogłoszeniodawcą. Na OLX.pl czeka na Ciebie m.in. praca biurowa, mieszkania, pokoje, samochody. Jeśli chcesz coś sprzedać - w prosty sposób dodasz ogłoszenia. Chcesz coś kupić - tutaj znajdziesz ciekawe okazje, taniej niż w sklepie. A wszystkie te ogłoszenia bez konieczności zakładania konta. Sprzedawaj po sąsiedzku na OLX.pl

                                            Co do tego muszę dokupić? Pierścienie? Narzędzie do ich zdejmowania? Jak ono wyglada?

                                            Komentarz

                                            • Kris_hawk
                                              Ambiente
                                              • 2019
                                              • 188
                                              • Octavia II (1Z3)
                                              • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                              Też u niego kupiłem.
                                              Co do narzędzi , no tu masz filmik(nas interesuje tylko fragment ze zdejmowania i zakładania pokrywy i tych wszystkich elementów pod nią) Ja największy problem miałem z tymi pierścieniami, nie miałem tych kombinerek co na tym filmiku są, ale nie wiem jak się nazywają, może ty wiesz:

                                              Komentarz

                                              • michumal
                                                Ambiente
                                                • 2017
                                                • 142
                                                • Octavia II (1Z3)
                                                • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                                image_51624.jpg
                                                Te szczypce, to chyba to:
                                                https://www.kammar24.pl/knipex-szczy...0-p-15341.html

                                                Jak będę miał takie szczypce, to jeszcze jakieś trudnoś
                                                ci? Pierścienie kupić nowe, czy stare założyć? łożysko wymienić na nowe przy okazji, czy zostawić, to co przyjdzie z zębami?
                                                Ostatnio edytowany przez michumal; 45250.

                                                Komentarz

                                                • michumal
                                                  Ambiente
                                                  • 2017
                                                  • 142
                                                  • Octavia II (1Z3)
                                                  • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                                  5 bieg mam i ja. Jutro test.

                                                  Komentarz

                                                  • Maly745
                                                    Elegance
                                                    • 2014
                                                    • 773
                                                    • Octavia II (1Z3)
                                                    • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                                    Zamieszczone przez michumal Zobacz wpis
                                                    5 bieg mam i ja. Jutro test.
                                                    Napisz jak przebiegła wymiana, sam robiłeś, jakies niespodzianki?
                                                    Skoda Octavia II FL
                                                    Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

                                                    https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...